Mina Pyun
top of page

Support Group

Public·10 members
Anester John
Anester John

Kimyasal Hammaddeler Ansiklopedisi Pdf 16


Kimyasal Hammaddeler Ansiklopedisi Pdf 16
Kimyasal hammaddeler, kimya sanayinde kullanılan ve çeşitli ürünlerin üretiminde gerekli olan maddelerdir. Kimyasal hammaddeler, doğal veya sentetik olabilir. Doğal kimyasal hammaddeler, doğada bulunan ve işlenmeden veya az işlenerek kullanılan maddelerdir. Örneğin, petrol, kömür, tuz, kükürt, kireçtaşı, alüminyum cevheri gibi. Sentetik kimyasal hammaddeler ise, doğal maddelerin kimyasal reaksiyonlarla dönüştürülmesi veya laboratuvarlarda sentezlenmesi ile elde edilen maddelerdir. Örneğin, plastikler, deterjanlar, ilaçlar, boya ve vernikler, gübreler gibi.


Download: https://tatewsosu.blogspot.com/?download=2w39m5


Kimyasal hammaddeler ansiklopedisi, kimyasal hammaddelerin tanımı, özellikleri, kullanım alanları, üretim yöntemleri, depolama ve taşıma koşulları, güvenlik önlemleri, çevresel etkileri gibi konularda bilgi veren bir kaynaktır. Kimyasal hammaddeler ansiklopedisi, kimya sanayinde çalışanlar, öğrenciler, araştırmacılar ve meraklılar için yararlı bir başvuru kitabıdır.


Kimyasal hammaddeler ansiklopedisi pdf 16 ise, kimyasal hammaddeler ansiklopedisinin 16. cildi olarak yayınlanmış bir elektronik kitaptır. Bu ciltte, kimyasal hammaddelerin alfabetik olarak K harfi ile başlayanları ele alınmıştır. Bu ciltte yer alan bazı kimyasal hammaddeler şunlardır:  • Kaolin: Beyaz renkli bir kil türüdür. Seramik, kağıt, boya, kozmetik ve ilaç sanayinde kullanılır.  • Karbon: Element halinde siyah renkli bir katıdır. Elmas ve grafit gibi allotropları vardır. Yakıt, çelik, pil, elektronik ve mücevher sanayinde kullanılır.  • Karbon dioksit: Renksiz ve kokusuz bir gazdır. Fotosentezde bitkiler tarafından kullanılır. Karbonatlı içecekler, yangın söndürme cihazları ve kuru buz yapımında kullanılır.  • Karbon monoksit: Renksiz ve zehirli bir gazdır. Yanma reaksiyonlarında oluşur. Metalürji ve kimya sanayinde kullanılır.  • Karboksilik asitler: Organik asitlerdir. Karboksil grubu (-COOH) içerirler. Sirke asidi (asetik asit), limon asidi ve salisilik asit gibi örnekleri vardır. Gıda, tekstil, boya ve ilaç sanayinde kullanılır.  • Katyonik yüzey aktif maddeler: Pozitif yüklü iyonlar içeren yüzey aktif maddelerdir. Kumaş yumuşatıcıları, saç kremi ve antiseptikler gibi ürünlerde kullanılır.
Kimyasal hammaddeler ansiklopedisi pdf 16'nın tamamını [buradan] indirebilirsiniz. Ayrıca [bu site]'de diğer ciltlere de ulaşabilirsiniz.


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page